LOGIN:
» Register «» Lost password? «

 


» News
» Members
» Wars
» History
» Výlevy

» Reports
» Demos
» VQ3 Guide
» Unsortable

» Awards
» Contact
» Guestbook

» Register
Short neWs: Episode V - Attack of the Russian Clones

by [TA]X|cht

Na konci května proběhla asi jedna z posledních pro nás významnějších akcí - ASUS Open Cup: spring 2007. Ruská, ukrajinská a běloruská elita zde změřila svoje síly v Q3, CS, DOTA a W3. Q3 1v1 Masters turnaj byl dotován sumou 100 000 rublů (přibližně 3850 dolarů), která přilákala většinu známých hráčů této části světa.
Nejlákavěji pak samozřejmě působila jména jako: cooller, Jibo nebo Cypher.
Asi většina z nás byla zvědavá na to jak si právě tito hráči povedou, jelikož od poslední velké Q3 akce (CPL winter 2k6) už nějaký ten pátek uběh a většina hráčů se opět vrátila k tolik opovrhovanému Q4 nebo úplně herně vypnula. Další otázkou bylo jestli dokážou hráči "nové ruské vlny" zaujmout vyšší pozice, když už většina z nich "reprezentuje" Rusko v EuroCupu.

Skupinové boje jsem sledoval pouze výsledkově, jelikož v 8-12 jsem prostě vzhůru nebyl. :) Nicméně ze skupiny A (cooller, nitro molodoy, Dark, Hamz, hammer) si zajistili postup cooller a nitro molodoy, který dokázal jako první v turnaji porazit coollera (dema). Skupinu B (Enemy, noBap, vasssek, Makaveli, Chez) s přehledem opanoval bělorus Enemy doprovázený noBapem. Skupinu C (Cypher, Hunter, fRoZen, Element, prod1gy) ovládl také bělorus a jeden z nejmladších Q4 talentů Cypher. Do playoff postoupil také ukrajinec Hunter a na třetím už nepostupovém místě skončil fRoZen aka RAGE.jilc4ke. V poslední skupině D (Nike, Jibo, Zloy, Epidemik) si to o první místo rozdali Jibo a daleko méně známý Nike a výsledek byl příznivější právě pro tohoto boRce.

Začátek playoff bojů jsem už zastihl na GTV a nemohl jsem chytit lepší hru než cooller vs Jibo (demos). Aero a pro-nodm9 v obou mapách celou dobu vyrovnaná hra s tím, že cooller vždy dotahoval ke konci až do overtimu, který následně pokaždé vyhrál...co víc si přát. :) Jediná škoda tohoto souboje byla v tom, že playoff probíhalo bez LB, takže se Jibo hodně předčasně z turnajem rozloučil. Z dalších 1/4finálových bojů vyšel úspěšněji noBap (2:1 vs Cypher), Nike (2:1 vs Nitro Molodoy) a Hunter (2:1 vs Enemy). V semifinále se tak utvořily dvojice cooller vs noBap a Nike vs Hunter. Až překvapivě oba semifinálové zápasy proběhly vždy zcela v režii jednoho hráče - noBap zdaleka nestačil na coollera (pro-nodm9 - 0:14, ztn3tourney1 - 6:25, demos) a Nike vytřel podlahu s Hunterem (ztn3tourney1 - 16:3, hub3aeroq3 - 23:4). Tím pádem se museli utkat o 3. místo Hunter a noBap. Ukrajinec nezaváhal (ztn3tourney1 - 11:5, pro-q3tourney4 - 14:6) a odnesl si cenu za třetí místo.

Grand finále cooller vs Nike začalo coollerovou volbou pro-dm6 a pokud si vzpomínáte ještě na frašku z CPL winter 2k6, kde cooller předváděl až trapnosti, aby Jibo vyhrál, tak dnes tomu nebylo jinak. Tentokrát si však usmyslel, že pro-dm6 na téhle úrovni lze vyhrát bez výstřelu z railu...a neměl pravdu - 9:10. Oproti tomu Nike předvedl kvalitní výkon v aeru (22:7) a stal se tak trochu nečekaným vítězem (demos). Doufejme že vítězství Nike nebyl jen coollerův rozmar, protože jinak s takovouhle herní morálkou může jít akorát zkusit zpívat, když mu to s tím mikrofonem tak sluší. :)

Každopádně turnaj to byl povedenej a i když nešlo o horentní sumy jako v kdejakym FEARu, tak měli diváci možnost zase jednou vidět skill nejvyšší úrovně.


btw: Dema všemožných hráčů z tohoto turnaje najdete zde.


Quake 3 forever !
05.06.2007 @ 18:00

comments (2)

 


Short neWs: Episode IV - The Pro-Menace

by [TA]X|cht

Mno původní denní plán tak úplně nevyšel, ale holt flatovy naRozky se oslavit musely (gratz again bRo:) a 20 let pauza to taky neni...:)

Dnešní díl vám připomene několik úsměvných událostí ze světa "progamingu" posledních měsíců s nádechem výsměchu, ale i zamyšlení nad tím jak tenhle fenomén upadá...

Můj zájem o toto odvětví zase o něco stoupl v posledních měsících s příslibem velkolepých CPL akcí s Q3 stars v hlavní roli. O to větší bylo moje zklamání, když nám pan Munoz zlomil vaz svým ubohym rozhodnutím. O to víc jsem sledoval zájem o účast v turnaji, kde figuruje xbox verze F.E.A.R.u a betaverze RTS World in Conflict. Jaké bylo překvapení, když ani na jeden z turnajů se nepřihlásilo dostatečný množství hráčů/teamů, aby obsadili všechna cenově ohodnocená místa (8 respektive 5). Propadák ? Ne, "nižší účast jsme čekali". CPL rozdává tisíce dolarů a nemá o ně skoro nikdo zájem...v divnym světě to žijem. Vítěz FEAR turnaje to všechno pěkně shrnul v interview, kde se nebojí říct jaká je to všechno fraška.

Mimo CPL tady máme ještě WSVG, které si zase razí cestu s tituly jako WoW nebo Guitar Hero. Před několika lety nemyslitelný - MMORPG a simulace hraní na kytaru...dnes chytrý "marketingový tah". O kompetativnosti Guitar Hero si můžete udělat obrázek sami z tohoto videa.
WoW je kapitola sama o sobě, protože pokud brečíme občas z nějakýho toho pomatence v Q3, tak ve WoW jich jsou minimálně tisíce. :) Do toho si přidejte problémy s farmery, cheatery a nevyhovujícím rozhraní pro zařazení mezi pro-hry a vyjde vám akorát levnej nápad jak dodat pozornosti už tak dost prohnilý hře jakou WoW dnes je. Největším výsměchem je pak to, když se zjistí, že většina "profi" teamů má ve svých řadách hráče, který porušujou Blizzardí pravidla.


Jak se zdá tak nakonec nám nezbyde nic jinýho než se slzou v oku vzpomínat na starý časy - na vítěze i poražený a doufat, že Carmac nemá tak úplně pravdu.
Druhá cesta vede směrem do undergroundu, kde už na nás čekají QW/Q2 oldschooleři, protože jinak bysme asi museli všechny ty CPL/WSVG/WCG pořešit jako Pat a Mat. :)


Nic než Quake !
04.06.2007 @ 15:58

comments (6)

 


Short neWs: Episode III - Return of the Leader ?

by [TA]X|cht

Je tomu měsíc od uplynutí sedmého výročí, a tak by stálo za to podívat se jak to stále po letech na našich srazech vypadá. Hospodu už jako v poslední době tradičně zajistil Flat a to jmenovitě Pod Smetankou v samém sRdci Prahy. Plánovaná sestava zahrnovala všechny activ members (idlují IRC:), ale očekával se i příchod několika [TA] staRců. Pro tentokrát se zdaleka nejednalo o uzavřenou sešlost "nejlepších quakerů v republice" (:D), ale spíše o "quakers" setkání, kterých je právě díky klasajícímu zájmu o samotnou hru čím dál méně.
V podstatě jediní nezvaní byli GF (Tyfovo přání:), Rex & sLic a jakejkoliv nEhop nebo cyKlista...jinak jsme byli "zcela" otevřeni všem. :)

Moje cesta začala za doprovodu dimenzionálního dvojčete hRocha, kterej už odpoledne vyzved na Hlaváku poděbradáka Wendyho, aby si spolu stihli zajít do posilky a hlavně pak společně do sprch. :) Na Václaváku jsme se měli srazit s ginger girl Dyndulou, která si zjevně nemohla nechat ujít setkání Q3 g33ků. Samozřejmě si dala jako správná ženská na čas, takže jsme měli možnost nějakou chvíli sledovat co všechno za špínu se slejzá v centru. Převážnou většinu tvořili různobarevní cizinci, EMO kids, feťáci a diskanti, ale slovy Wendyho "ježiš jak se dělá, přitom je (svalově:) nejmenší" se nakonec dali popsat téměř všichni mužského pohlaví. :) Když už jako konečně dorazila Dýdý, tak se od nás najednou hRoch separoval a jal se něco špitat Dýdý do ouška...zRádce !:) Po krátké pěší tůře jsme dorazili do hospody zaslíbené, kde už vyčkávali první nedočkaví alkoholici. Mezi ně patřil především v místním lokálu pečenej vařenej Flat, holomůcký monarcha OndykRál, věčný student eRct-Sharp a v neposlední řadě GIGANTICKÝ Barto aka Mára.
Ještě jsme ani nestihli dopít první mok kRálů a zjevil se samotný nestárnoucí DJ Stings. Chvíli na to doráží uRalská expedice ve složení uber idler yenda + pRasátko Tyf. Tím se dala dohromady základní sestava, která už začala poctivě chlastat za lepší budoucnost. S přibejvajícím časem (a alkoholu v krvi) došlo na klasický debaty na téma: Q3 r0x, [TA] r0x, fort sux, politka a historie pwnz (viď franko-experte sharpe:) apod. Mezitím dorazil vychrtlej Hellth s jeho slečnou a nenápadně tak konkuroval druhýmu "párečku" hRoch and Dýdý. Nakonec začali dorážet i opozdilci jako Krysa, kterej musel ještě před odjezdem z Kralup NUTNĚ vyvenčit psa a CQO deorganizátor Hawr1x, kterej sliboval svůj příchod o několik hodin dříve. O to víc ale překvapil nenápadný příchod aRviho, který si jako vždy nemohl tuto slezinu roku nechat ujít.
Bohužel tomu furt něco chybělo a při neúčasti dua tweakers Gimp a Ludwig nebo samotného vůdce tuto mezeru zaplnil kdo jiný než Gamb. Jeho příchod zaregistrovala ihned celá hospoda a hned bylo jasný, že Gamb už má "potrénováno" odjinud. :) Gamb jako obvykle spustil svým příchodem panákovou smRšť, která měla za následek genocidu několika milionů mozkových buněk. :) Tou dobou přestávám mít představu o časoprostoru a realitě vůbec a proto se uchyluju k dlouhodobýmu pobytu před hospodou. Mezitím vzniká jediná dochovaná fotka aRviho a také foto tří "generací" nejlepších Q3 duelistů. Někdy hodně pozdě dorazil ještě náš milý židovský kamarád blow*Mison a dokonce vím, že jsme s ním něco hrozně moc rozebíral (asi kde sehnat jarmulku:), ale za boha (Jury) si nic nevybavuju... Mno každopádně svůj pobyt na oslavě dokonale zamaskoval, protože není zachycen na jediné fotce (určite v tom má prsty MOSAD !:).

Pomalu ale jistě se nachylovala zavírací doba a tudíž nás někteří jedinci začali kvapně opouštět. Já si vzpomínám hlavně na Helltha, kterýmu jsem jak idiot "běžel" vrátit klíče, který samozřejmě nepostrádal, protože byly Tyfa...:) Chvíle "CH" nastala po překvapivě hladkém placení (třeba kecám nic si nepamatuju:). Tou CHvílí byl odchod, který už tak hladký rozhodně nebyl. :) Po chvilce hašteření jsme se ocitli před hospodou a některé už to táhlo domů, zatímco jiné do legendárního Nonstopu na Míráku (né že by tam končila snad každá TA kalba:). Jedna z věcí na kterou si velmi jasně vzpomínám bylo gambovo házení mobilu proti zdi, důvod jsem nepochopil, ale mělo to za následek pozitivní věc...odsun dalších hostů ze židlí kam jsme si chtěli sednout. :) Pak ještě Ondy zjevně prozradil Wendymu svůj tajný bojový chmat, tolik pověstnout Ondyho kravatu ! Ten neváhal a hned jí vyzkoušel na nejbližším živym cíli...tedy mně. :)
Čas v nonstopu se táhnul a únava se podepsala na nás všech, ale především na vytrvalcovi Flatovi nebo na mně osobně v dosti r-tarded pozici, ale o to vděčnější foto do galerie ksichtů. :)
Náš klan leader Jura nám chyběl natolik, že jsme mu vyhradili speciální VIP židli s jedinou věcí kterou na světě miluje...:) Naopak místo Jury dorazil k našemu stolu neznámej n00b, kterej zabral židli a nehodlal odtáhnout. To už nám bylo ale celkem ukradený, protože jsme se po chvilce sbalili a vydali se každej svojí cestou domůůů...


Jako každej rok byla tahle kalba vyjímečná a kdo ji prošvih ať už z jakýhokoliv důvodu (viď forte, cyppe... !), tak udělal velkou chybu. Moje v pořadí 5. výroční kalba proběhla dle představ a jen škoda, že nedorazil Jura, kterej měl údajně kopat rodinnou studnu někde na vesnici (bo dokončoval oplocení Afriky:) a taky nemocnej Lůďa nebo ubrečenej Gimp (už nejsme jeho kamarádi:). Každopádně...Nic než [TA] !


Zítra to bude možná napnutý, ale snad se mi podaří dokončit Episodu IV a to i bez 20 leté pauzy (nejsem srábek jako Lucas:), takže stay tuned !


May the [TA] force be with you !
01.06.2007 @ 18:56

comments (8)

 


Short neWs: Episode II - [TA] strikes back !

by [TA]X|cht

Dnešní nášup byl již předuRčen, tak se do něho pusťme...


kuh3 TDM league - spring 2k7

Ani tentokrát jsme neodolali volání jediné evropské TDM soutěže podporující vq3 cpma. Navíc máme jako poslední vícemistři tentokrát zálusk na příčku nejvyšší. V naší lize (premiership) jsme se v prvním zápase utkali s evropskou špínou jménem Frag-Agency. Na zápas jsme se připravili hlavně psychicky potom, co jsem se dočet o FA. Jedna z hlavních figurek jejich posledního "incidentu" jménem Vuduu mě kontaktovala před zápasem ohledně posunutí začátku a hned bylo jasný, že tohle nebude friendly match. :) Na serveru pak FA předváděli další komedii, když nebyli schopný odvotovat mapu, ale naštěstí jsem tomu nemusel přihlížet, protože jsem byl na serveru nežádoucí. :) Samotný zápas pak proběhl dle očekávání - lehčí dm14 a těsná cpm4 - smolná remíza 1:1 (dema - POV Krysa). Zápas měl pak ještě menší dohru v komentářích, kterou rychle pořešil můj managerskej (práskačskej:) skill a admin nemoh jinak než porozdat pár kartiček blbečkům z FA...doufejme, že vyžerou hlínu s dalšíma. :)
V druhym zápase jsme opět nastoupili v sestavě: tyf, yenda, wendy, krysa + coach sts proti polákům Dinhz. Až překvapivě pohodovej match (na poláky:) skončil 2:0 po napínavý pro-dm6 a jasný osp6 (dema - POV yenda).

V neděli nás čeká již 3. zápas tentokrát proti další evropský směsce - europe-goD...stay tuned !


ClanBase OpenCup 1v1

V této soutěži hájím naše barvy pouze já a zatím se dá říce, že celkem úspěšně. Stejně jako v EuroCupu i zde se potýkáme s četnými kontumacemi, takže svůj první zápas jsem hrál až s italem Cicc1em. Ani na italskym serveru mě tento soupeř nezaskočil, a tak jsem celkem snadno vyhrál 2:0. To další soupeř byl neúspěšný kvalifikant na EuroCup - španěl GriFin (měl hrát s Wendym v kvalifikaci, ale byl vykontumován:). Neznalost nových map neomlouvá, to GriFin poznal na vlastní kůži v pukka3tourney2. Komplikace nastaly až v klasicky ucouvanym ztnku, kde nakonec po beznadějnym nahánění minutu před koncem zvítězil o frag. Vylučováním map jsme se dobrali k pro mě vítané mapě - aeru a znovu se ukázalo, že GriFin novějším mapám moc nedal, a tak zLe zaplakal - 2:1. V třetím zápase přišlo na lámání chleba v souboji s vedoucím polákem wEstem. Jeho volbou bylo aero, který jsem tentokrát zahrál hodně špatně. Moje volba byla už klasicky pukka, kterou ale po 5 minutách beznadějnýho tápaní raději vzdal. Vylučovací systém tentokrát rozhodl, že se bude hrát pro-dm6. Začátek nevypadal vůbec špatně až do osudové 5. minuty, kdy wEst spadnul...naštěstí po jeho reconnectu jsem to pohlídal jako v dobách své pro-dm6 neporazitelnosti a celkově tak zvítězil 2:1. Poslední zápas ve skupině mě čekal s belgičanem Dem0nem, od kterýho jsem nic moc nečekal, protože do tý doby ve skupině nevyhrál. V podstatě už o nic nešlo, ale chtěl jsem postoupit z 1. místa a zajistit si tak lepší pozici v playoff. To by ale nesmělo mít UPC zrovna jeden ze svých dnů, kdy automaticky zvedne pingy o 30 po celý Evropě. Ve svý mapě (pukka:) jsem "nečekaně" zaplakal, a tak jsem radši před další mapou zavelel k nucenýmu přesunu z Říše do Protektorátu. Ani zde jsem nedisponoval zrovna obvyklym pongem, ale furt to stačilo na vítězství v pro-dm6 (ach ta neporazitelnost:). Rozhodujicí bitva se odehrála v ztn. Většinu času jsem kontroloval co šlo, ale frogy prostě nepřibejvaly. Samozřejmě ke konci jsem si nechal dát levnej frag při campu na meze, následně 2 spawny a už to vypadalo bledě. Naštěstí čas hrál v můj prospěch a Dem0n už nestačil svůj obrat dokončit - 2:1.

Stejně jako v EC základní skupiny nejvyšší ligy OC dohrálo z 32 hráčů pouze 18 (ve skupině D z 8 celý 3 !:) a o to je horší, že mezi vykontumovanými figurují zeus a Jocko. Do playoff naskočim až do druhýho kola, kde pravděpodobně narazim na dalšího neúspěšnýho EC kvalifikanta francouze Kirua, takže držte palce !:)


ClanBase OpenCup RA3

Jak už nějakou chvíli můžete pozorovat, náš klan se sekundárně zaměřil i na Rocket Arenu a vůbec poprvé jsme se přihlásili do už zaběhlého RA3 OC. V naší skupině jsme jako prvním čelili francouzům rag3. Nepředváděli žádný extra výkon, ale na naší sestavu, kde hrál proti své vůli Wendy (aka ra_sucks:) to bohužel těsně stačilo - 0:2. Druhý zápas se španěli aDN začal sice celkem dlouhým server searchem, ale za to v celkem uvolněný náladě (nepletes r0x:). Za Vasha poprvé zaskakoval "OSP extrémista" z eRct - shaRp a hned v první mapě jsme španělům vysvětlili proč je 16ka (aka Edge:) naše home mapa. Jednou z nevýhod RA3 je široký maplist a naše neznalost několika map a samozřejmě aDN na nás vytáhli jednu z těch úplně neznámých. :) I když jsme statečně vzdorovali, tak tahle rail only mapa byla nad naše síly. Následovala loloidní eliminace map (maplist čítající asi 15 map...), kterou ještě leader aDN komplikoval vylučováním map, který ani v maplistu nebyly. :) Přátelská atmosféra se čím dál více rozplývala s přibývajícím časem (už bylo po půlnoci:) a mělo bejt hůř... Nakonec jsme eliminací došli až k námi chtěný ra3map2 (aka Vodopády:), ale brzy jsme tuto volbu začali proklínat. ADN předváděli hned od začátku neskutečnej camp v jedný místnosti, kam se prostě za boha nešlo dostat a když je ani čas neomezoval (nehraje se na TL ale round limit:), tak v tom dále pokračovali. Největší utRpení, který jsme zatim v RA3 zažili...někdo chtěl asi vyhrát za každou cenu a my to nebyli - 1:2. Nejvíc pohRdaníhodný na tom bylo to, že jsme z naší vůle hráli na jejich serveru ve Španělsku (60+), protože samozřejmě nikam jinam po Evropě nemaj pong... V posledním zápase proti pohodovejm švédům Cos jsme už měli naší tradiční RA3 sestavu se slovenskými posilami Jockem a Vashem. Tentokrát jsme soupeře nezaskočili v naší home mapě ra3map16 a navíc jsme ještě obdrželi lehčí náklep v mapě, kterou polovina z nás viděla poprvý - 0:2.

Bohužel díky dvěma diskvalifikovaným teamům v naší skupině (sFu, hemp) pro nás liga skončila až moc brzy a to ještě bez jediné výhry... Mno ale příště už to uRčitě rozjedem na plný obrátky !


kuh3 RA3 league - spring 2k7

Oproti minulému ročníku jsme se tentokrát zařadili do 2. divize (postup o jednu vejš !:) a hned v prvním zápase jsme měli šanci změřit své síly s německými sTa. Naší mapu se nám povedlo prohrát smolně o 1 kolo, ale o to víc aspoň potěšila výhra v soupeřově mapě (zasraný Vodopády:) - remíza 1:1. Druhý a zatím poslední zápas jsme odehráli s již od minule známými poláky siR. Bohužel tentokrát naše zápolení skončilo těžkým debaklem, když jsme utrpěli dvě vysoké prohry jak v "naší" ra3map11 (Overkill = taková pro-dm6 v RA3:), tak v pro nás zcela neznámé ra3map19 - 0:2.

Příští kolo budeme mít pauzu, takže doufám, že se nám rychle vylečí pan zlomená_ruka Vasho, aby opět nemusel hrát RA3 neználek Sosuke Sagara Stings...:)


Net-L33T RA3 league

Poslední soutěž v který momentálně figurujem je celkem nová, ale dříve provařená hlavně díky CTF ligám. Byli jsme zařazeni do 3. ligy (ze 4:) a už jsme stihli odehrát 2 zápasy. Tato liga má své specifikum ve výběru map, neexistuje zde klasická home mapa, ale list tří homw map z kterých vždy soupeř vybere jednu, která se bude hrát (viď yendo:). Toto pravidlo nám zatim moc nesedlo, takže jsme prohráli jak s finama Wh tak španělama DKS (nepletes r0x again !:).

Zbejvaj nám ještě 4 zápasy, takže jako snad pudeme trochu tomu štěstíčku naproti (a ne tím nemyslim jít se vysmažit 15 min před zápasem Tyfe...:).


Tím bylo shRnuto veškeré herní dění za poslední 2 měsíce a už na začátku června se můžete těšit na duo šéfů (wdy a cht:) úřadujících v turnaji ProDuel.


cUming s00n - ohlédnutí za 7. výroční [TA] paRty !


Nic než [TA] !
31.05.2007 @ 23:47

comments (3)

 


Short neWs: Episode I - No hope

by [TA]X|cht

Událostí se stalo víc než málo, a tak jsem si pro vás připravil hned několikadílný cyklus news. V prvním vydání se zaměřím na rakapitulaci dění v EuroCupu a již zítra vás zahltím informacemi z dalších soutěží...


ClanBase EuroCup XV

Základní skupiny jsou již dohrány a jak že si Wh3nom vedl ? Začátek turnaje předznamenal jeho hlavní problém - nezájem účastníků. V prvním zápase Wendy vykontumoval žabo-šnekožrouta Whylfa, kterej hned v dalším zápase svůj "výkon" zopakoval, a tak byl celkově diskvalifikován. V druhém kole náš reprezentant (prostě Pepa:) celkem hladce udolal poláka Rutta 2:0. V dalším kole už přišel na řadu rusák Snorlax, kterej předvedl lehce "lucky" (railcouv all the time + vítězný frag v posledních sekundách) výkon v aeru a tím zlomil Wendyho snahu o odpor i v následné pro-dm6 - 0:2. Další týden se hrál zlomový zápas s druhým polákem ProXem. Jako obvykle ProX nedisponoval pingem nižším než 100 jinam než do Polska, takže potom co ještě porušil pravidlo o srazu na IRC před zápasem bylo dohodnuto, že se bude hrát v Německu. Z pohledu poláků a pár dalších "nezaujatých" (hi Nemesis:) na GTV to byla samozřejmě křivda století, takže měli až dětskou radost z vyrovnaný hry v aeru, kterou však Wendy hodně rychle zchladil drtivou výhrou v pukka3tourney2 - 2:0. Tento zápas samozřejmě vyvolal vlnu emocí, hlavně díky "adminovu" reportu, kterej nepůsobil zrovna neutrálním dojmem, ale vše se urovnalo a ProX hrál i své další zápasy v podobných podmínkách. Ten samý večer se měl ještě odehrát zápas s belgičanem ReFem, ale ten se k zápasu nedostavil a až později Wendy zjistil, že mu poslal mail o využití wild card. Bohužel tato celkem bezvýznamná událost nakonec vše zLe zamotala. Každopádně další týden Wendy čelil němcovi Smokovi, který předvedl defenzivní (ale neúspěšnou) hru v aeru, následovanou smolnou pro-dm6 (all 1. spawn ?:). Rozhodující třetí mapa - ztn se bohužel vymkla Wendyho kontrole, a tak si nakonec Smoke připsal vítězství 2:1 a už si zajistil postup do playoff.

Před posledním kolem vypadala situace s postupem do playoff všelijak, ale zdálo se, že Wendy má situace plně ve svých rukou. Stačilo "pouze" porazit vedoucího a dosud neporaženého holanďana Dravena a Wendy by tím rázem poskočil ze 4. rovnou na 2. už postupové místo. Ze začátku šlo vše podle plánu, Draven zvolil aero a wendy pukku. Hned od začátku aera je vidět, že Draven hraje velmi "lehkomyslně", a tak se nikdo nediví, když svojí mapu prohrává 30 fragovým rozdílem (demo). Bohužel na další mapu nedochází, protože Draven dává jasně najevo, že je mu dnešní zápas úplně ukradenej a kvapně opouští server připisujíc si kontumační prohru. V našich řadách zavládlo nadšení, protože díky této události se Wendy dostal ve skupině jak před Smoka, tak Snorlaxe.

Týden oslav a plánování playoff bojů nám překazila včerejší informace o drastickejch změnách v tabulce, které nikdo ani ve snu nečekal. Tím, že Wendy porazil Dravena totiž relativně vyřadil ze hry Snorlaxe, který si brousil zuby na 3. postupové místo. On sám už přímo nijak zasáhnout do bojů nemohl, ale stačilo "přemluvit" ProXe, který už neměl šanci na postup, aby neodehrál svůj poslední zápas s Ruttem a tím se nechal vyřadit z turnaje. Jeho zápasy se tak skrečovaly (Snorlax s ním prohrál) a hned se situace úplně obrátila. Navíc do toho přibyla zamotaná situace s ReFem, který celou dobu stále figuroval v neupdatnuté tabulce, i když už měl být buď dávno vyřazen anebo donucen odehrát svůj odložený zápas s Wendym. Bohužel tím, že admin (Saharak) provedl úpravu tabulky týden po skončení základní skupiny, kdy už nešlo nic změnit nebo dohrát v podstatě zabránil Wendymu jakkoliv na tuto situaci odpovědět. Aby toho nebylo málo, tak ještě na EC webu zveřejní "pomluvu" o dohodnutym zápasu s Dravenem...


Co říct závěrem ? EuroCup se proměnil ve frašku - z 32 hráčů dohrálo základní skupiny 22 a v posledním kole pro nás nejdůležitější skupiny B se odehrajou "záhadný machinace" za doprovodu spikleneckých řečí od českého admina...

btw: New anke[TA]ge - hlasujte !


Nic než fRaška !!!
30.05.2007 @ 18:07

comments (6)

 


7 !!!!!!!

by [TA]X|cht

Prvního májového dne léta páně 2000 spatřil poprvé světlo světa klan Total Annihilation. Na úsvitu Q3 dějin začali psát historii pouze čtyři bozY - Ludwig, Jura, Gimp a Mici. Později se naše řady rozrostly, posílily a nakonec i dosáhly nesmrtelné slávy...

Tento památný den založení si jako každý rok připomeneme v kruhu nejvěrnějších s vírou v dalších neméně plodných sedm let...

Nic než [TA] !
01.05.2007 @ 20:53

comments (17)

 


Xichtův guláš

by [TA]X|cht

Už se stává pomalu tradicí, že newsy přicházejí v měsíčních cyklech, což nemá nic společnýho s návštěvama tety Irmy, ale spíš s nechutí se rozepisovat na jedno téma, který by značnou většinu čtenářů nudilo. Přiznejme si, že jakákoliv newsa za poslední 2 roky týkající se čistě Q3 nezaujala tolik jako snůžka blábolů v podání expertů jako walpeer, unfind, laupe apod. Po pravdě je mi to líto, protože mě to donutilo psát "splácaný" newsy, v kterejch vám dám pár info o Q3 dění a pak nějakej bonbónek na konec, abyste se pobavili. Odezva je pak jasná "haha to jsme se nasmáli" a zájem o "podstatu" kvůli který vznikl tenhle web...nikde. Bohužel tenhle trend sleduju na více webech a zdá se, že "herní komunita" prostě nemá zájem o sledování (natož čtení a komentování) "seriózních" non-flame témat, ale spíš jim stačí GP "blog" style, kde se objeví 3 videa z youtube pár blbejch poznámek a všichni jsou nadšený. To samý se týká sledovanosti her, každej si rád hraje, ale koukat na hraní ho už většinou nebaví...čeká nás jistě světlá budoucnost MP her. Také je to částečně důvod proč odmítám psát na quake.cz každodenní newsy, protože mi to příde jako házení perel sviním a že jich tam je už teď dost...:)

Každopádně i přes nedostatek "pure funny" témat jsem se tentokrát odhodlal vymámit ze sebe svůj názor na dění několika posledních dnů a týdnů s jistým předstihem oproti normálu, tak se snažte neusnout při čtení.


Pozor následující text může obsahovat info o Q3 !ClanBase EuroCup Q3 1v1

První řádky budou logicky patřit ohlášení návratu Q3 do EC a to rovnou s jedním českým zástupcem. Ohlášení nominovaných proběhlo ve velkém stylu s více jak tisícem idlerů na #Eurocup a pětinásobkem na online rádiu s komentátorem ReDeYe - rip Q3 ohlášení by Xato.

Nelehkej úkol zastupovat ČR a [TA] na sebe vzal Wh3nom, když byl nejdříve vybrán pouze do kvalifikace o EC, kde se měl utkat se španělem GRIFINem. Ten dal ale radši přednost návštěvě Holandska, fetování a šukání s teplejma hošánkama (Forever byl už jistě nedočkavej:), a tak to nemohlo dopadnout jinak než kontumací...

Druhá fáze (ohlášení skupin) proběhla teprve v sobotu...

Group B

draven - q4 llama
ProX - HPB žid
rutt - noname .pl žid
smoke - pdm6 only a qah k tomu :)
Snorlax - hmmmm
wh3nom
WhYlF - žaAabožrout
ReF - who the fuck ?

Zbylé 3 skupiny a "super stars" do nich přidělené si můžete prohlídnou zde.

První zápas čeká wendyho už tenhle tejden se žabožRoutem Whylfem, takže si připravte chipsy (slaninový r0x), pivo a idlete na #ta.cz pro více info. :)


ClanBase OpenCup Q3 RA3

V RA3 nebyl náš mix team "překvapivě" (:D) umístěn do Premier League nýbrž do druhé zbývající ligy. Samožřejmě jména našich soupeřů nám moc neříkají, takže je těžké hodnotit reálnost postupu předem...stejně to nakonec bude jen o "docházce a sestavě". :)

Second League - Group A

ADN
cos
hemp
sFu
rag3
TA

První zápas s frantíkama rag3 je už domluvenej na čtvrtek 21:00...dostanou ! :)


ClanBase OpenCup Q3 1v1

V týhle soutěži se pohybuje nejvíce českých zástupců, ale z [TA] nakonec jen já. Zařazen jsem byl do Premier League - skupiny A, kde mimo jiné narazim na koho jiného než GRIFINa. :) Když pominu, že mi CB wannabes (hi Saharak:) zkomolili nick a že hraju 1v1 OC poprvý, tak se dá říct, že jsem spokojen...uvidíme co kdo předvede.


OldSchoolPoser

TDM 4v4 a 2v2 utrpělo ránu pod pás, když zpátečníci odvrátili snahy revolucionářů o prosazení vq3 CPMA chabými výmluvami o "nedostatku serverů s PB 1". Netcode zjevně stále není pro většinu (švédi, němci a eRct:) to nejdůležitější, a tak se radši drží osvědčené "kvality". Spolu s NS jsme neváhali a okamžitě se z obou soutěží odhlásili, jelikož tohle nekonečný oddalování smRti OSP je prostě neúnosný. Jinak držim palce eRct, protože ve svý skupině si jistě užijou samý férový a zábavný matche (ping seems fair:). :)))


kuh3 TDM Premiership

V poslední newse jsem se zmiňoval o tom, jak tahle liga probíhá a že máme jisté šance na úspěch a nakonec to dopadlo snad ještě lépe než jsem očekával. V zápase s Team omerta jsme urvali vítězství v pdm6 a následně jsme definitivně rozbrečeli Silenoze (aka noctis) v dm14tmp, dokonce natolik, že po tomto zápasu Team omerta leavnul, jak se můžete dočíst v komentářích u dema na ESR. Poslední match tak zbýval s nazi Doomwarriors, ale ty jaksi nedali dohromady team, takže se opět kontumovalo - jak neobvyklé pro tuto soutěž ! :)

Liga bude oficiálně ukončena 12.4., ale už teď nás nic nemůže připravit o druhé místo, takže jako HURÁ ! :)


GamePark Freeze Liga 2

Tak a teď z trochu podřadnějšího soudku... Vše jde podle plánu - my vyhráváme, llamy žerou hlínu a FH zaostávaj. Navíc v kritickém předposledním kole jsme nezaváhali a "roznesli" RM (Rail Masters - what a joke:) 2x 28:16, kdežto naši pronásledovatelé FH zaplakali v jedné mapě proti BVO (aka v0) a to ještě v přesile 4v3...smích. :)))
Poslední kolo už by měla být víceméně pouze formalita, protože hrajem proti r1p a klidně můžeme i jednu mapu prohrát a stejně bysme celkově vyhráli na skóre. Už se nemůžem dočkat až si do Awards připíšem tohle "grandiózní" vítězství...Mwhahaha !


ProGaming hry - NO FUTURE ?!Já vim, já vim...koho zajímá progaming, proč to sem vůbec tahám ? Už je tomu přece dávno, co jsme si na nějakej ten progaming hráli a možná i "toužili" vyhrát si nějaký ty pěkný penízky, ale dneska už to vlastně nikoho nezajímá, protože většina top hráčů zmizela do zapomění a vůbec Quake s nima. To furt nemění nic na tom, že stále sleduju kam se tohle odvětví, které v podstatě na Quake hrách vyrostlo, posunulo za poslední roky.


WCG

Tato organizace na sebe upoutala pozornost vyhlášením podporovaných her asi jako první v tomto roce, ale oni už to maj tak nějak v sobě, že vyřazujou kvalitní hry na úkor singleplayer pecek typu NFS, FiFa (Q3 chybí už od roku 2k3, Q4 minulej rok pouze jako invite only mini turnaj). Tento rok nás poctí možností sledovat v PC kategorii samý pure pro-hry - CS 1.6 (camp must flow), W3:FT (nj Asie je velkej trh), SC:BW (bez něj by to nebylo WCG), FIFA (jak fotbal miluju, tak tyhle hry nesnášim), NFS:Carbon (pseudo progaming r0x, nezapomeň si vzít volant nEhop.Queene !:), AoE3:ňákej datadisk (to někdo hraje ? all Micro$oft ?) a nakonec C&C:TW (zatím prej velmi doladěná hra...). Huh...mno ve světle událostí příštích tenhle výběr není snad až zas tak tragickej... Navíc naši féroví kámoši z PG, co maj tak rádi Quake, slavnostně ohlásili pořádání české WCG kvalifikace. Tentokrát vyšlou 14 hráčů z 10 her (z toho 3 konzolovejch) do Seattle v USA (bacha na 4400 !:). Whoaaa, kdo by nechtěl...už se zas těšim na novou vlnu českejch "progamerů" v C&C, AoE3 a o konzolovejch llamách radši nemluvit. Bože bože...


ESWC

Ty si víceméně udržují co mají a rok od roku se zlepšují, akorát tak nějak nikdo pro ně nechce u nás dělat národní kvalifikaci - prej drahá licence. CS, Q4 (povedenej maplist:), W3, PES6, Trackmania Nations a ženský CSko...celkem přijatelná volba a zjevně chápou, že občas míň znamená víc, navíc se vyvarujou novodobýho moru v podobě konzolovejch her. Jen tak dál...


WSVG

Poměrně nová organizace (přeběhlící z CPL) soustředící se na akce s několika zastávkama v Evropě, Asii a Americe. Minulej rok upoutali pozornost především Q4 fans díky tučnejm dotacím 1v1 - finále Fatality vs Toxic v NY jsem sledoval dokonce i já a to už je co říct. :) Mno a kam že se hodlaj ubírat tento rok ? Jestli bylo oznámení WCG her překvapením nebo dokonce šokem, tak to potom neznám slovo, který by popisovalo to co provedli WSVG. :) Čtyři primární hry - 2 PC a 2 konzolový - Q4 (dejme tomu), WoW 3v3 (omfg I will pwn all of you with my invincible paladin lvl 70), Guitar Hero 2 (radši snad nechtějte vědět vo co go), Fight Night 3 (box a prej ještě špatnej:). Sekundární hry CoD2 a CS 1.6 trochu zaplakaly na úkor hry kterou skoro nikdo nehraje (ano, mluvíme o Q4:) anebo té druhé, která může znamenat další přelom v progamingu (první MMO v progamingu). Cesta do pekel...


CPL

A co na to nejstarší z jmenovaných společností, která má být zároveň záchranou Q3 minimálně ještě pro tento rok ? Takticky vyčkává... Po nedávný krizi s údajným odchodem hlavních sponzorů jen mlčí, ze zastávek World Tour ohlásili pouze tu v Austrálii a o prize a hrách ani slovo.

CPL - Michael Allen - posted March 04, 2007 11:38 PM
We will announce a full list of events in the coming weeks so that you will know dates and locations for those you wish to attend.


Pokud se nepletu, tek ještě nedávno se mluvilo o únoru a teď máme měsíc po této "informaci" a zdá se, že "coming weeks" může bejt hodně relativní...


Závěr - pohled do budoucna

Progaming jde už totálně do sraček, kvůli medializaci a přiblížení se "masám" se budou hrát především konzolový hovadiny pokud možno simulující reálný činnosti, popřípadě WoW, který se může chlubit x miliónovou základnou, která podle mě sama o nějaký progaming momentálně nemá zájem. Q4 tenhle rok skončí anebo bude nahrazen UT3, což tak jako tak pohřbí DM 1v1 žánr. S největší pravděpodobností se nejdýl udržej RTS hry (W3, SC), protože na konzolích se zatím snad ani nedaj hrát a v Asii už maj dostatečnou základnu k dlouhému přežívání na vrcholu. Mezi teamovejma FPS se furt budou hádat campíci jestli je lepší hrát starý CSko bo Source, kterej má lepší grafiku a zaujme n00by. CoD2 umře, protože další díly vyjdou už jen na konzole a jeho hráči se rozprchnou do dalších klonů CS z prostředí WW2. Sportovní a závodní hry budou spíš čím dál více populárnější, protože je hraje spousta lidí, která by ani jinak ke hrám nepřičichla...

Myslím, že jsme my hráči DM her vymírající druh a nic pěkného nás v budoucnu nečeká pokud se něco honem rychle nezmění...


Info bokemInside of [TA]

Nejdůležitější zprávou je samozřejmě blížící se 7. výročí založení [TA] ! Při této příležitosti se některý z dnů blízkých 1.5. spijeme do bezvědomí a to pravděpodobně i za účasti několika hostů z řad non [TA] - so idle 4 more info ! Tímto zároveň vyzývám "nezvěstné" TA members, aby se ohlásili na IRC, kde dostanou podrobné informace o místu a datumu srazu Kurva Kontroverzního Klanu.

Druhá zpráva není ani tak zpráva jako spíš inzerát, protože 3 superhustý týpci z [TA] (yenda, xicht a sts:) jsou momentálně ve stádiu "hledání práce", takže pokud jste milionář a náš fanda zároveň (nereálný až to bolí:), tak jistě oceníte naše "umění idlu". :)

Poslední info se týká nápadu vytvořit další [TA] movie, ale jelikož nikdo z memberů se k tomů nemá, tak by nebylo od věci, kdyby se toho chytnul někdo z "venku". Myslim, že už by to chtělo zase llamám ukázat kdo je tady pánem jako jsme to předvedli před lety s TA ownage. Navíc na IRC se každou chvíli objeví nějaký mini-video od někoho z nás a kdyby se to už dávno splácalo dohromady, tak máme videa dvě...

yenda letec
tohle jsem viděl poprvý v životě
RA3 skill se začíná projevovat

Tohle je jenom zlomek toho co můžem nabídnout, takže pokud by měl někdo zájem o to "propůjčit" se tý otročině spojený s děláním videa, tak mi dejte vědět na IRC. :)


PG míří ke hvězdám

Vzpomínáte si ještě na tu čmsp anketu, která měla rozhodnout o hrách pro MČR ? Tak jestli jste se smáli po jejím skončení tomu, jak lze upravovat pravidla když se to zrovna hodí aneb vyřazení PES6 na úkor Fify a dodatečný zařazení CS:S, tak se budete smát i teď. PG totiž údajně zklamal minimální zájem o ET ligu, a tak tuto hru ze seriálu MČR vyřadili, ale samozřejmě ho jinou hrou nedoplnili...není nad férový chování. :)
V následnym flejmu se lze dočíst samozřejmě bReky všeho druhu, který PG neobměkčily.

S tím trochu souvisí i absolutně vlezdoprdelkovskej rozhovor na webu eSuby, kterej nám trošku poodhalil roušku tajemství kolem magnáta českého progamingu. Pro ty línější z vás vyberou z obou článků respektive komentářů nejzajímavější quoty.

Je asi zbytečné Vás žádat o představení sebe sama hráčům, ale třeba by nebylo špatné na začátek říci, jak jste se ve svých letech dostal k ProGamingu? Potažmo ke hraní vůbec? Že by antické začátky na ZX Spectru nebo Amize? :)
Ahoj, jasně..Dan007... :) ke hraní jsem se nedostal nikdy - jsem starý kořen /42 let/ a jedinou strategii kterou hraji - podnikaní - bohužel poslední dobou spíše prohrávám než vyhrávám ..... Asi není žádným tajemstvím, že k progamingu jsem se dostal náhodou , kdysi jsem založil společnost Fotolab a ta v roce 2001, 2 sponzorovala první akce PG - můj bratr Martin Vítek (lordChick - W3) mne přemlouval, že to je super věc hrát hry a tak mne svedl k utrácení peněz do výher pro hráče... ;) No a v roce 2002, když jsem Fotolab odprodal tak mne zase Vašek Mika uvrtal do myšlenky kapitálově vstoupit do PG...


PG ET flame - 93. Daniel[dan007]Miksovsky 23.03.2007 19:48
Popravde vsak stejne tak jako znam Gabriela, tak stejne znam i dost dalsich prednich ceskych financniku, prumyslniku, podnikatelu a politiku - koneckoncu ale prave diky temto znamostem muzete vsichni soutezit v soutezich MCR - odkud jinud by se daly ziskavat penize nez od lidi kteri mne znaji a veri memu vizionarstvi.


- Áhá Mikšovský je vizionář bez znalostí her, to by na dnešní PG sedělo. :)

Můžete popsat, v jakém spojení se momentálně vůči sobě nacházejí organizace PG a ČMSP? Myslím, že mnoha hráčům uniká rozdíl mezi ČMSP a ProGamers, mohl byste se ho pokusit v krátkosti popsat?
PG je servisní organizaci CMSP a CMSP je organizátorem soutěži pod značkou MCR v PC hrách. CMSP nemá prakticky žádný rozpočet (50-70.000 Kc z příspěvků od hráčů a cca 50.000 od PG) takže působí spíše jako morálni autorita produkující žebříčky, pravidla, záštity a jejím posláním je být nadčasově nadtýmovou zárukou spravedlivého komunikování soutěži a zájmu hráčů vůči veřejnosti, mediím atp. PG naopak je ryze komerční firmou se záměrem produkovat zisk.


- Hned je zcela jasný, že spolu nemaj nic společnýho, navíc je to morální autorita...

Má ČMSP možnost nějakým finančním obnosem podpořit výpravy českých klanů na zahraniční LAN akce (např. nEophyte na shpOpen)? Je vedení ČMSP v kontaktu s managmentem našich top klanů?
V kontaktu vedeni je, podpora je morální a mediální stejně jako v ostatních menšinových klasických sportech . Peníze si musí teamy zajistit zásadně od svých sponzoru, svazy většinou peníze na výjezdy sportovců přispívají skutečně jen maličko. Každopádně, ale CMSP ročně zaštítí (po všech možných stránkách) cca 10-20 lan akci a prakticky ve všech ligách které o to požádají se tak dají sbírat body pro CMSP klasifikaci ...


- Mikšovský zná asi samý jiný svazy než já teda, ale je fakt že kdysi "nabídli" český Q3 reprezentaci 5000,- na švédskej QLAN a to by se ještě klucí museli fotit u billboardu AMD na každym rohu. :)


Faker wanted...dead or almost dead !

Poslední tejden se proháněl po serverech (především pařby) nějakej faker s mym nickem v různejch podobách až když jsem ho uviděl sám, tak si konečně upravil nick do spravný podoby. :) Každopádně pokud někdo tuší o koho jde, tak budu vděčněj za info...snažili jsme se ho vystopovat, ale německá IP nám toho moc neprozradila. Zároveň se mi ozvalo několik lidí, že dělal nějaký píčoviny, který bych jistě nikdy nedělal, takže pokud vás tenhle dement nějak sral, tak aspoň víte, že jsem to nebyl já (pravděpodobně:).


Anketage

Ukončuju hlasování o osobnost měsíce března. Vítězem se s přehledem stal uNfind se 45% oproti 5% Walpeera. Jedinou lákavější volbou bylo "Oba jsou to strašný čuRáci !", kterou však nelze počítat, i když je to nepopiratelná pravda. :) Unfindovi bude přidělen titul jako jeho předchůdcům a zároveň nesmrtelná sláva s tímto titulem související. :) Zajímavý je, že od vyhlášení ankety jsme o uNfindovi nějak neslyšeli...hmhm. :)

Pro měsíc duben se "bohužel" zatím nikdo "nekvalifikoval", takže tentokrát bude anketa v jiném rytmu. Hlasujte !


Madness ? THIS IS [TA] !!!
09.04.2007 @ 1:05

comments (15)

 


<< Previous Next >>
1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

 


rip  
rip  
10. výročí !  
10. výročí !  
10. výročí !  
10. výročí !  
10. výročí !  

 

tyfoon vs wh3nom  
Krysa vs Wh3nom  
[TA] vs FA  
[TA] vs Dinhz  
Wh3nom vs Draven  

» More...

by [TA]Tyfoon 
by [TA]Tyfoon 
by [TA]X|cht 
by [TA]Cypp 
by [TA]X|cht 

 

Online visitors: 1
All visitors:
Registered users: 864

samo
[Výsledky]
    
Stránka vytvořena za 0.067818 sekund!
Za komentáře na těchto stránkách neneseme ŽÁDNOU odpovědnost